Avoin kampus

Toteutamme avointa yliopisto-opetusta, täydennys- ja erikoistumiskoulutuksia sekä yliopiston tutkinto-opiskelijoille yhteistä opetusta.

Opiskelijat rakentavat. Kuva: Veikko Kähkönen

Esittely

Taideyliopiston Avoin kampus järjestää avointa yliopisto-opetusta, täydennys- ja erikoistumiskoulutuksia sekä Taideyliopiston tutkinto-opiskelijoille yhteistä opetusta.

Avoin kampus järjestää kaikille Taideyliopiston tutkinto-opiskelijoille taidealojen rajat ylittävää opetusta mm. äänitaiteessa, musiikkiteatterissa ja työelämävalmiuksissa sekä yrittäjyydessä. Avoin kampus vastaa myös kieli- ja viestintäopinnoista.

Yhteystiedot

Kysy avoimen yliopiston opetuksesta: avoin@uniarts.fi

Avoin Kampus
PL 10
00097 Taideyliopisto

Tutustu jatkuvan oppimisen mahdollisuuksiin

Opetustarjonta Taideyliopiston opiskelijoille

Avoimen kampuksen palvelut

    • Sanna Takala

    • Koulutuspäällikkö, Y/Avoimen kampuksen palvelut
    • +358407104399
    • sanna.takala@uniarts.fi
    • Sirke Pekkilä

    • Projektipäällikkö, Y/Avoimen kampuksen palvelut
    • +358505262004
    • sirke.pekkila@uniarts.fi
    • Sari Svensson

    • Suunnittelija, Y/Avoimen kampuksen palvelut
    • +358503496712
    • sari.svensson@uniarts.fi
    • Suvi Lähteenmäki

    • Koordinaattori, Y/Avoimen kampuksen palvelut
    • +358504709245
    • suvi.lahteenmaki@uniarts.fi
    • Suvi Huuhtanen

    • Suunnittelija, Y/Avoimen kampuksen palvelut
    • +358504720849
    • suvi.huuhtanen@uniarts.fi
    • Mari Karjalainen

    • Erikoissuunnittelija, Y/Avoimen kampuksen täydennyskoulutuspalvelut POISTETAAN
    • +358503843452
    • mari.karjalainen@uniarts.fi
    • Maikki Vierumäki

    • Projektikoordinaattori, Y/Avoimen kampuksen palvelut
    • +358503091695
    • maikki.vierumaki@uniarts.fi

Avoimen kampuksen opettajat

    • Rakel Tikkanen

    • Lehtori, Y/Kielten opetus
    • +358503877305
    • rakel.tikkanen@uniarts.fi
    • Emmi Huttunen

    • Lehtori, Y/Kielten opetus<br>Tuntiopettaja, S/Global music
    • emmi.huttunen@uniarts.fi
    • Heli Kauppila

    • Lehtori, Y/Yhteinen opetus
    • +358407104205
    • heli.kauppila@uniarts.fi
    • Ville Sandqvist

    • Varadekaani, T/Johto
    • +358503090132
    • ville.sandqvist@uniarts.fi
    • Sanna Teerenhovi

    • Lehtori, Y/Kielten opetus
    • +358505756353
    • sanna.teerenhovi@uniarts.fi
    • Laura Köönikkä

    • Lehtori, Y/Yhteinen opetus<br>Tuntiopettaja, Y/Yhteinen opetus
    • +358504319214
    • laura.koonikka@uniarts.fi
    • Satu Tuittila

    • Lehtori, Y/Yhteinen opetus
    • +358504350382
    • satu.tuittila@uniarts.fi