Avoin kampus

Toteutamme avointa yliopisto-opetusta, täydennys- ja erikoistumiskoulutuksia sekä yliopiston tutkinto-opiskelijoille yhteistä opetusta.

Opiskelijat rakentavat. Kuva: Veikko Kähkönen

Esittely

Taideyliopiston Avoin kampus järjestää avointa yliopisto-opetusta, täydennys- ja erikoistumiskoulutuksia sekä Taideyliopiston tutkinto-opiskelijoille yhteistä opetusta.

Avoin kampus järjestää kaikille Taideyliopiston tutkinto-opiskelijoille taidealojen rajat ylittävää opetusta mm. äänitaiteessa, musiikkiteatterissa ja työelämävalmiuksissa sekä yrittäjyydessä. Avoin kampus vastaa myös kieli- ja viestintäopinnoista.

Tilaa avoimen yliopiston ja täydennyskoulutuksen uutiskirje.

Yhteystiedot

Kysy avoimen yliopiston opetuksesta: avoin@uniarts.fi

Avoin Kampus
PL 10
00097 Taideyliopisto

Tutustu jatkuvan oppimisen mahdollisuuksiin

Opetustarjonta Taideyliopiston opiskelijoille

Avoimen kampuksen palvelut

    • Sanna Takala

    • Koulutuspäällikkö, Y/Avoimen kampuksen palvelut, Avoin kampus
    • +358407104399
    • sanna.takala@uniarts.fi
    • Mari Karjalainen

    • Erikoissuunnittelija, Y/Avoimen kampuksen palvelut, Avoin kampus
    • +358503843452
    • mari.karjalainen@uniarts.fi
    • Sirke Pekkilä

    • Projektipäällikkö, Y/Avoimen kampuksen palvelut, Avoin kampus
    • +358505262004
    • sirke.pekkila@uniarts.fi
    • Suvi Huuhtanen

    • Suunnittelija, Y/Avoimen kampuksen palvelut, Avoin kampus
    • +358504720849
    • suvi.huuhtanen@uniarts.fi
    • Elina Keränen

    • Suunnittelija, Y/Avoimen kampuksen palvelut, Avoin kampus
    • +358504114584
    • elina.keranen@uniarts.fi
    • Sari Svensson

    • Suunnittelija, Y/Avoimen kampuksen palvelut, Avoin kampus
    • +358503496712
    • sari.svensson@uniarts.fi
    • Johanna Wahlström

    • Suunnittelija, Y/Avoimen kampuksen palvelut, Avoin kampus
    • +358408219029
    • johanna.wahlstrom@uniarts.fi
    • Pilvi Järvinen

    • Suunnittelija, Y/Avoimen kampuksen palvelut, Avoin kampus
    • +358505627014
    • pilvi.jarvinen@uniarts.fi
    • Suvi Lähteenmäki

    • Koordinaattori, Y/Avoimen kampuksen palvelut, Avoin kampus
    • +358504709245
    • suvi.lahteenmaki@uniarts.fi
    • Maikki Vierumäki

    • Projektikoordinaattori, Y/Avoimen kampuksen palvelut, Avoin kampus
    • +358503091695
    • maikki.vierumaki@uniarts.fi

Avoimen kampuksen opettajat

    • Ville Sandqvist

    • Varadekaani, T/Johto, Teatterikorkeakoulu
    • +358503090132
    • ville.sandqvist@uniarts.fi
    • Emmi Huttunen

    • Lehtori, Y/Kielten opetus, Avoin kampus
      Tuntiopettaja, Y/Yhteinen opetus, Avoin kampus
    • +358505746504
    • emmi.huttunen@uniarts.fi
    • Sarka Hantula

    • Lehtori, Y/Kielten opetus, Avoin kampus
    • +358503453946
    • sarka.hantula@uniarts.fi
    • Laura Lehtinen

    • Lehtori, Y/Kielten opetus, Avoin kampus
    • +358504141536
    • laura.lehtinen@uniarts.fi
    • Sanna Teerenhovi

    • Lehtori, Y/Kielten opetus, Avoin kampus
    • +358505756353
    • sanna.teerenhovi@uniarts.fi
    • Heli Kauppila

    • Yliopistonlehtori, Y/Yhteinen opetus, Avoin kampus
    • +358407104205
    • heli.kauppila@uniarts.fi
    • Laura Köönikkä

    • Lehtori, Y/Yhteinen opetus, Avoin kampus
    • +358504319214
    • laura.koonikka@uniarts.fi
    • Riitta Huttunen

    • Lehtori, Y/Yhteinen opetus, Avoin kampus
      Tuntiopettaja, S/Kansanmusiikki, Avoin kampus
    • +358505188546
    • riitta.huttunen@uniarts.fi
    • Satu Tuittila

    • Lehtori, Y/Yhteinen opetus, Avoin kampus
    • +358504350382
    • satu.tuittila@uniarts.fi
    • Ava Grayson

    • Lehtori, Y/Yhteinen opetus, Avoin kampus
    • +358503566814
    • ava.grayson@uniarts.fi
    • Markku Luuppala-Roos

    • Lehtori, T/Näyttelijäntaiteen koulutusohjelma, Teatterikorkeakoulu
    • markku.luuppala@uniarts.fi