Kansainväliset asiat

Olemme ensisijainen kanava yliopiston kansainväliseen yhteistyöhön liittyvissä asioissa.

Meistä

Tiimimme koordinoi kansainvälistä yhteistyötä, esimerkiksi verkostoja, vaihto-ohjelmia ja kahdenvälisiä sopimuksia. Tuemme koulutuksen kehittämistä kansainvälisen yhteistyön avulla.

Jos suunnittelet hakevasi opiskelija-, opettaja- tai henkilökuntavaihtoon, tai haluat keskustella muista kansainvälisistä yhteistyömahdollisuuksista, ota yhteyttä akatemiakohtaisiin yhteyshenkilöihin. Yhteystiedot löytyvät alta.

Yhteystiedot

Kuvataideakatemia
kuva.international@uniarts.fi

Sibelius-Akatemia
siba.international@uniarts.fi

Teatterikorkeakoulu
teak.international@uniarts.fi

Taideyliopisto (kyselyt, jotka eivät koske tiettyä akatemiaa)
Tuovi Martinsen

Kuvataideakatemia

    • Ulla Tissari

    • International Relations Coordinator, International relations
    • +358 40 860 9511
    • ulla.tissari@uniarts.fi

Sibelius-Akatemia

    • Tuovi Martinsen

    • Päällikkö, S/Kansainväliset palvelut
    • +358505261968
    • tuovi.martinsen@uniarts.fi
    • Leena Veijonsuo

    • Asiantuntija, S/Kansainväliset palvelut
    • +358505261956
    • leena.veijonsuo@uniarts.fi
    • Aino Jalkanen

    • Koordinaattori, S/Kansainväliset palvelut
    • +358407104336
    • aino.jalkanen@uniarts.fi

Teatterikorkeakoulu

    • Siiri-Maija Heino

    • Suunnittelija, T/Opetuksen suunnittelupalvelut
    • +358504783005
    • siiri-maija.heino@uniarts.fi
    • Maija Eeva

    • Koordinaattori, T/Opetuksen koordinointipalvelut
    • +358505640851
    • maija.eeva@uniarts.fi