Kumppanuuspalvelut

Löydä yhteystietomme ja oikea asiantuntija auttamaan sinua.

Tehtävämme on vahvistaa yliopiston ulkoista rahoitusta sekä ylläpitää sidosryhmäsuhteita.

Ota meihin yhteyttä näissä asioissa:

  • alumnitoiminta
  • suhdetoiminta
  • säätiöyhteistyö
  • Taideyliopiston tukisäätiöiden toiminta
  • varainhankinta
  • yhteistyö eri toimijoiden kanssa
  • yliopistotason strategiset tapahtumat
    • Marja-Leena Pétas-Arjava

    • Erikoissuunnittelija, Y/Kumppanuuspalvelut, Taideyliopisto
    • +358503085749
    • marja-leena.petas-arjava@uniarts.fi
    • Anni Pokki

    • Asiantuntija, Y/Kumppanuuspalvelut, Taideyliopisto
    • +358504766961
    • anni.pokki@uniarts.fi
    • Soili Sirenne

    • Asiantuntija, Y/Kumppanuuspalvelut, Taideyliopisto
    • +358504751767
    • soili.sirenne@uniarts.fi
    • Johanna Tirri

    • Asiantuntija, Y/Kumppanuuspalvelut, Taideyliopisto
    • +358505139684
    • johanna.tirri@uniarts.fi
    • Eini Vuorinen

    • Koordinaattori, Y/Kumppanuuspalvelut, Taideyliopisto
    • +358505187831
    • eini.vuorinen@uniarts.fi
    • Eveliina Olsson

    • Viestintä- ja yhteiskuntasuhdejohtaja, Y/Viestintä- ja kumppanuuspalvelut, Taideyliopisto
    • +358505986492
    • eveliina.olsson@uniarts.fi