Sibelius-Akatemian nuorisokoulutuksen vastuuhenkilöt

Nuorisokoulutuksen sähköposti: siba.nuorisokoulutus@uniarts.fi

Nuorisokoulutuksesta yliopistotasolla vastaavat henkilöt

    • Olli-Pekka Martikainen

    • Varadekaani, S/Johto, Sibelius-Akatemia
    • +358407104281
    • olli-pekka.martikainen@uniarts.fi
    • Ella Anttila

    • Koordinaattori, S/Opintopalvelut, Sibelius-Akatemia
    • +358504070842
    • ella.anttila@uniarts.fi

Jazzmusiikki

    • Anne Etelätalo

    • Suunnittelija, S/Opintopalvelut, Sibelius-Akatemia
    • +358505261974
    • anne.etelatalo@uniarts.fi
    • Ari Anttila

    • Tuntiopettaja, S/Jazzmusiikki, Sibelius-Akatemia
    • ari.anttila@uniarts.fi
    • Jussi Kannaste

    • Lehtori, S/Jazzmusiikki, Sibelius-Akatemia
    • +358505410044
    • jussi.kannaste@uniarts.fi

Kamarimusiikki ja kamarimusiikkileirit

    • Petri Aarnio

    • Tuntiopettaja, S/Jouset ja kamarimusiikki, Sibelius-Akatemia
    • petri.aarnio@uniarts.fi
    • Päivi Koivula

    • Koordinaattori, S/Tuottajat, Sibelius-Akatemia
    • +358505262034
    • paivi.koivula@uniarts.fi

Kansanmusiikki

    • Anne Etelätalo

    • Suunnittelija, S/Opintopalvelut, Sibelius-Akatemia
    • +358505261974
    • anne.etelatalo@uniarts.fi
    • Leija Lautamaja

    • Tuntiopettaja, S/Kansanmusiikki, Sibelius-Akatemia
    • leija.lautamaja@uniarts.fi
    • Pauliina Syrjälä

    • Ainejohtaja, S/Kansanmusiikki, Sibelius-Akatemia
    • +358408609540
    • pauliina.syrjala@uniarts.fi

Kirkkomusiikki ja urut

    • Saara-Maria Niemi

    • Suunnittelija, S/Opintopalvelut, Sibelius-Akatemia
    • +358505749644
    • saara-maria.niemi@uniarts.fi
    • Timo Kiiskinen

    • Professori, S/Kirkkomusiikki ja urut Helsinki, Sibelius-Akatemia
    • +358451124011
    • timo.kiiskinen@uniarts.fi

Klassinen musiikki: Puhaltimet, lyömäsoittimet ja harppu

    • Veera Hiltunen

    • Suunnittelija, S/Opintopalvelut, Sibelius-Akatemia
    • +358505918860
    • veera.hiltunen@uniarts.fi
    • Kaisa Holopainen

    • Ainejohtaja, S/Musiikin johtaminen, Sibelius-Akatemia
    • +358504775567
    • kaisa.holopainen@uniarts.fi

Klassinen musiikki: Piano, kitara, kantele ja harmonikka

    • Aki Rintanen

    • Suunnittelija, S/Opintopalvelut, Sibelius-Akatemia
    • +358505015611
    • aki.rintanen@uniarts.fi
    • Niklas Pokki

    • Lehtori, S/Piano, harmonikka, kitara ja kantele, Sibelius-Akatemia
    • +358503497708
    • niklas.pokki@uniarts.fi

Laulumusiikki

    • Jenni Lättilä

    • Lehtori, S/Laulumusiikki, Sibelius-Akatemia
      Tuntiopettaja, S/Laulu, Sibelius-Akatemia
    • +358504628964
    • jenni.lattila@uniarts.fi
    • Eeva Lepo-Prunnila

    • Suunnittelija, S/Opintopalvelut, Sibelius-Akatemia
    • +358407104241
    • eeva.lepo-prunnila@uniarts.fi

Sävellys ja musiikinteoria

    • Johanna Mustonen

    • Suunnittelija, S/Opintopalvelut, Sibelius-Akatemia
    • +358503877301
    • johanna.mustonen@uniarts.fi
    • Minna Holkkola

    • Lehtori, S/Sävellys ja musiikinteoria, Sibelius-Akatemia
      Tuntiopettaja, S/Sävellys ja musiikinteoria, Sibelius-Akatemia
    • +358505296492
    • minna.holkkola@uniarts.fi

Musiikin hahmotustaidot

    • Ville Komppa

    • Lehtori, S/Sävellys ja musiikinteoria, Sibelius-Akatemia
      Tuntiopettaja, S/Sävellys ja musiikinteoria, Sibelius-Akatemia
    • +358505128807
    • ville.komppa@uniarts.fi