Cameratan opiskelijamatinea
Sibelius-Akatemian opiskelijoiden matinea
Esiintyjät
Konsertissa kuullaan Sibelius-Akatemian opiskelijoiden esityksiä.
Ohjelma
Muutokset ovat mahdollisia.
Lili Boulanger (1893-1918): Prelude Des-duuri (1911)
Frédéric Chopin (1810-1849): Poloneesi fis-molli, op. 44 (1841)
(14min)
Kumi Shimozaki, piano 1)
N. Paganini: Caprice N9
E. Ysaye: Sonata ”Ballade” N3 op.27
(10min)
Nikoloz Japaridze, viulu 2)
Carlo Yvon (1798-1854): Sonata in F Minor for English Horn and Piano
1. Largo- Allegro agitato
2. Largo
3. Rondo (Allegro con moto)
(17min)
Neea Parpala, englannintorvi 3)
Naoko Ichihashi, piano
Maurice Ravel (1875-1937): Sonatina for Oboe
1. Movement-modéré
2. Mouvement de menuet
3. Animé
(11min)
Tsotne Sidamonidze, piano 4)
Pere Nos Wilkins, Oboe 5)
Johannes Brahms (1833-1897): Pianokvintetto f-molli Op.34
1. Allergro non troppo
2. Andante, un poco Adagio
3.Scherzo, Allegro-Trio
4. Poco sostenuto – Allegro non troppo
(35min)
Brahms pianokvintetti 6)
Kiku Kämäläinen, piano
Harry Rayner, 1 viulu
David Seixas, 2 viulu
Camille Briottet, alttoviulu
Arthur Daems, sello
Opettajat: 1) Juhani Lagerspetz, 2) Janne Malmivaara, 3) Sanna Niemikunnas, 4) Naoko Ichihashi, 5) Emmanuel Laville, 6) N.N.
Ajankohtaiset ohjelmatiedot löydät Taideyliopiston tapahtumakalenterista.
Sisäänpääsy saapumisjärjestyksessä, niin kauan kuin paikkoja riittää (Camerata 239 paikkaa). Sisäänmeno vain alussa (klo 11.45-12) ja mahdollisella väliajalla, poistua voi myös esiintyjän vaihtuessa.
Musiikkitalon alalämpiöstä löytyy vartioimattomia ja maksuttomia naulakoita ulkovaatteiden ja suurten laukkujen säilytystä varten.
Lisätietoja: Minttu Hellstén, minttu.hellsten@uniarts.fi
Esiintyjät
Konsertissa kuullaan Sibelius-Akatemian opiskelijoiden esityksiä.
Ohjelma
Muutokset ovat mahdollisia.
Lili Boulanger (1893-1918): Prelude Des-duuri (1911)
Frédéric Chopin (1810-1849): Poloneesi fis-molli, op. 44 (1841)
(14min)
Kumi Shimozaki, piano 1)
N. Paganini: Caprice N9
E. Ysaye: Sonata ”Ballade” N3 op.27
(10min)
Nikoloz Japaridze, viulu 2)
Carlo Yvon (1798-1854): Sonata in F Minor for English Horn and Piano
1. Largo- Allegro agitato
2. Largo
3. Rondo (Allegro con moto)
(17min)
Neea Parpala, englannintorvi 3)
Naoko Ichihashi, piano
Maurice Ravel (1875-1937): Sonatina for Oboe
1. Movement-modéré
2. Mouvement de menuet
3. Animé
(11min)
Tsotne Sidamonidze, piano 4)
Pere Nos Wilkins, Oboe 5)
Johannes Brahms (1833-1897): Pianokvintetto f-molli Op.34
1. Allergro non troppo
2. Andante, un poco Adagio
3.Scherzo, Allegro-Trio
4. Poco sostenuto – Allegro non troppo
(35min)
Brahms pianokvintetti 6)
Kiku Kämäläinen, piano
Harry Rayner, 1 viulu
David Seixas, 2 viulu
Camille Briottet, alttoviulu
Arthur Daems, sello
Opettajat: 1) Juhani Lagerspetz, 2) Janne Malmivaara, 3) Sanna Niemikunnas, 4) Naoko Ichihashi, 5) Emmanuel Laville, 6) N.N.
Ajankohtaiset ohjelmatiedot löydät Taideyliopiston tapahtumakalenterista.
Sisäänpääsy saapumisjärjestyksessä, niin kauan kuin paikkoja riittää (Camerata 239 paikkaa). Sisäänmeno vain alussa (klo 11.45-12) ja mahdollisella väliajalla, poistua voi myös esiintyjän vaihtuessa.
Musiikkitalon alalämpiöstä löytyy vartioimattomia ja maksuttomia naulakoita ulkovaatteiden ja suurten laukkujen säilytystä varten.
Lisätietoja: Minttu Hellstén, minttu.hellsten@uniarts.fi